Connect with us

БЪЛГАРИЯ

8 милиарда и 628 милиона лева ни струва корумпирана, много лошо работеща, чиновническата армия

Avatar photo

Published

on

  • Наша родна армия превзе България
  • 8 МИЛИАРДА И 628 МИЛИОНА ЛЕВА НИ СТРУВА ЧИНОВНИЧЕСКАТА АРМИЯ.Наша родна армия превзе България. Общия брой на административните структури е 590.“

Тази статистика публикува журналистът Григор Лилов.

Публикуваме целия текст без редакторска намеса.

Наша родна армия превзе България.

8 МИЛИАРДА И 628 МИЛИОНА ЛЕВА НИ СТРУВА ЧИНОВНИЧЕСКАТА АРМИЯ
*** И др. сензационни факти
.
📌Общия брой на административните структури е 590. (не са толкова, а 716 по моето преброяване и без съдебната система)
📌Щатните бройки в 587 административни структури са 142 502. (заедно с нефигуриращите в отчета структури са 160 000, а с гражданските договори – неизвестно колко повече.)
________________________________
📌Разходите за заплати са 8 милиарда 627 милиона 894 хиляди и 100 лева. (8 627 894 100 лв).
________________________________
✔Тези пари са 38,77% от разходите в държавния бюджет.
✔И са две трети по размер спрямо всички останали разходи.
✔За сравнение – преди 4 години, през 2020 г. разходите са били 2 милиарда 467 милиона 56 хиляди и 787 лева.
✔Разликата е 6 милиарда 160 милиона 837 хиляди и 313 лева аванта.


.
В отчета, приет от правителството, не са посочени и данни не въвеждат (поради спецификата им, както е отбелязано):
❓*** Комисията за противодействие на корупцията
❓*** Националната служба за охрана
*** ДАНС
*** Държавна агенция „Разузнаване”
*** Държавна агенция „Технически операции (подслушване, следене и т.н.)
*** Служба Военна полиция
❓*** Националното бюро за контрол на специалните разузнавателни средства
❓*** Бюрото по защита на застрашените лица
❓*** Националния военноисторически музей.
.
Това са нови хиляди и хиляди щатни бройки.
За отбелязаните от мен с червена въпросителна няма основания техният щат да не бива да се знае, както и др. данни за техни бюджети. Т.е. администрацията си е създала черни дупки в Административния регистър извън общественото внимание и контрол.
.
В данните фигурират 19 министерства, 7 държавни агенции, 4 държавни комисии, 32 изпълнителни агенции, 53 структури, създадени с някакъв нормативен акт (закон, наредба, правилник, решение на парламента, правителството и др.), областни, общински администрации и др.
.
Но не са толкова!
Тези 590 структури не са всичките.
.
Например комисиите не са 4 на брой, както се посочва. Например само отчитащите се пред парламента са 10 + 1 на подчинение на Министерския съвет. Плюс още 1 – Централната избирателна комисия.
За да няма спорове, давам едно примерно изброяване:
• Комисия за енергийно и водно регулиране
• Комисия за защита на конкуренцията
• Комисия за защита на личните данни
• Комисия за защита от дискриминация
• Комисия за отнемане на незаконно придобитото имущество
• Комисия за публичен надзор над регистрираните одитори
• Комисия за разкриване на документите и за обявяване на принадлежност на български граждани към Държавна сигурност и разузнавателните служби на Българската народна армия
• Комисия за регулиране на съобщенията
• Комисия за финансов надзор
• Комисията за противодействие на корупцията
Държавна комисия по сигурността на информацията (подчинена на правителството)


.
Има и още комисии:
• Държавна комисия по сигурността на информацията
• Държавна комисия по стоковите борси и тържищата
• Комисия за енергийно и водно регулиране
• Комисия за защита на потребителите
• Национален съвет по цени и реимбурсиране на лекарствените продукти (с ранг на държавна комисия)
.
И още комисии има. Например Държавно-обществена консултативна комисия по проблемите на безопасността на движението по пътищата, Национална комисия на Република България за ЮНЕСКО и др.
И т.н., и т.н.
.
Същият е и случаят с административни структури, създадени с нормативен акт.
Така например 47 структури са създадени със закон. Още 15 структури са създадени с постановления на различните правителства, управлявали България) Така само с тези (а има и още с др.- нормативни актове) станаха 62 бр. вместо посочените в данните и отчета 53 структури.
Имаме и НОИ, НЗОК, НСИ, СЕМ и др.
Имаме и 96 съвета към държавните органи (без тези към парламента) вместо посочените 79
Имаме и разни фондове като фонд „Земеделие” , различни дирекции – басейнови, на природни паркове, семенни станции, инспекции по горите, здравни, образователни инспекции и т.н .
.
______________________________________________________
💥💥💥Заедно с областните, общинските и районните администрации по моето преброяване броят на административните структури вместо посочените 590 е 716 с уговорката, че е възможно и да са повече. Тези числа са от значение, защото числеността на администрацията е изчислена на базата само на 590 структури, а не за всичките. 💥💥💥
_____________________________________________________
.
Числеността на щата на администрацията за тези отчели се само 587 административни структури (без останалите до общо преброените от мен 716) към 31 декември 2023 г. е
*** 142 502 бройки общо, от които:
*** 106 576 бройки в централната администрация
*** 36 746 бройки в териториалните администрации
*** 28 265 бройки в общинските и районните администрации
Давам още факти, които ще ви подскажат, че администрацията въобще дори само в тези 587 структури не е 142 502 щатни места. Защото тя разполага например с 156 006 персонални компютри, от които 30 152 са лаптопи.
.
Давам и възрастовата характеристика:
– Над 60 години – 13 262
– От 50 до 59 години – 39 945
– От 40 до 49 години – 44 211
– От 30 до 39 години – 27 128
– До 29 години – 7 407
– Пенсионери – 4 064
Висшистите са 63%
Според оценките само 665 служители не изпълняват напълно или лошо изпълняват задълженията си според изискванията. През изминалата година са уволнени 253 души.


.
От и срещу администрацията се водят 39 165 съдебни дела, от които 34 268 са висящи, 1386 спрени и 3511 прекратени.
„Първенец” е МВР с 8 787 дела. Следват Столичната община – 2414 дела, агенция „Пътна инфраструктура” – 2 147 дела, изпълнителна агенция „Главна инспекция на труда” – 1971 дела.
✔ За моя изненада НАП е на опашката.
Колко точно дела има, не мога да посоча.
Причината: данните се отнасят за група от агенции, а не само за него. По нормалния свят данъчните служби са лидери по съдебни дела, които водят, но у нас не е така.
✔За 2023 г. се сочи, че НАП е спечелил дела с материален интерес от много жалките за неговата дейност 57 милиона лв. Хм, скромната на неговия фон Столична община отчита 40.6 милиона. За ваша изненада дори Министерството на отбраната се отчело с 33.6 милиона лв. от спечелени дела.
За съжаление тази статистика не прави разграничения между неокончателно и окончателно решение на съответно най-висшата (по-горна инстанция).
✔Всъщност не съм изненадан! Както знаете, ако ме четете, НАП прекрати преписките или съдебните дела, които водеше срещу редица от най-богатите българи и олигарси и оттегли претенциите си към тях. Най-сензациония случай беше със стотиците милиони, които бяха претендирани срещу Васил Божкови и изненадващо се оказаха „недължими”, понеже е повече от почтен данъкоплатец според Румен Спецов и подчинените му.


.
И още един факт: родната администрация поддържа 812 уебсайта, 253 портали и 423 страници в социалните мрежи. Въпреки това обаче електронна администрация още нямаме, макар че за това са изхарчени огромни пари.

Григор Лилов

  • Нашата медия използва изображения създадени от Изкуствен Интелект.

Четете неудобните новини, които не можеме да поместим тук поради фашистка цензура в нашия ТЕЛЕГРАМ КАНАЛ.

Абонирайте се за нашия Телеграм канал: https://t.me/vestnikutro

Влизайте директно в сайта.

Споделяйте в профилите си, с приятели, в групите и в страниците. По този начин ще преодолеем ограниченията, а хората ще могат да достигнат до алтернативната гледна точка за събитията!?

#thesofiatimes

БЪЛГАРИЯ

Сухопътният Шенген ни свари неподготвени

Avatar photo

Published

on

By

Неочаквано бързото отваряне на границите с Румъния и Гърция изненада държава, община и частни интереси

Заведи премиер или министър на границата и виж как няма опашка! Така възкликнаха от Камарата на автомобилните превозвачи и предложиха този български метод да се патентова и да се прилага и в други страни.

Миналата седмица премиерът Димитър Главчев с още двама министри цъфнаха на Дунав мост при Русе, където въпреки отворената вече шенгенска граница с Румъния реални и виртуални опашки продължават да тормозят шофьорите на камиони.

“Пълноправното членство на България в Шенгенското пространство е достижение на усилията на много правителства и няма да допусна в това да се сложи лъжица катран”, обяви тържествено Димитър Главчев, след като констатира, че опашка от тирове вече няма. А на печално известния буферен паркинг се мъдрели само десетина коли, чиито шофьори явно не бързат за никъде.

Уж така жадуван, сухопътният Шенген ни свари неподготвени.

Първо, държавата, се оказа, че не е готова (и не се знае кога ще бъде) с повече трасета на граничните пунктове с Румъния и Гърция, за да поемат нарасналия трафик. А нали точно на това разчитахме като ефект от Шенген – безпроблемно пресичане на граници, бърза доставка на стоки, ръст в търговията и в производството. Даже Министерството на финансите калкулира 600 млн. лв. повече в проектобюджета за 2025 г. заради пълноправното ни вече членство в Шенгенското пространство.

Ресорните министерства обаче не са организирали навреме изтеглянето на контрола (макар и спорадичен на случаен принцип) върху превозните средства и отбиването им, така че да не задръстват движението. Кантарите за камионите не са преместени далеч от граничния пункт. Не е въведена и електронна система, която да позволи водачите на тежкотоварни автомобили предварително да плащат онлайн таксата за преминаване през моста при Русе и директно да минават границата, като дигитален четец отчита от разстояние платената такса – така както е в останалите страни от Шенгенското пространство. Вместо това шофьорите на тирове на Дунав мост при Русе се редят на опашки пред гишета, на които митничарите им взимат по 37 евро в брой или с банкова карта.

Изненадани се оказаха и фирмите, които стопанисват пограничните паркинги. Те имат най-голям интерес струпванията на камиони да продължават и да биват отбивани за задължително паркиране срещу такса и раздаване на номера за преминаване на границата. Гневът на шофьорите от наглото притискане да минават през паркинга и да чакат ред в първите дни след 1 януари, когато нямаше никакви опашки, прекрати тази практика.

 

Вероятно и община Русе е неприятно изненадана

от така неочаквано бързото вдигане на шенгенската бариера на Дунав мост. Защото знае, че докато има колони чакащи камиони, ще има и работа за най-големия паркинг от 116 дка, предоставени от общината на “Тир Паркинг Русе” срещу 600 хил. лв. годишно вноска в общинския бюджет в продължение на 30 години.

Сега властта стоварва вината за пречките пред свободното минаване на границата с Румъния върху ремонтните работи по “Моста на Дружбата”. Заради тях движението се осъществява само в една лента и така ще бъде в следващата година и половина. Превозвачи обаче се съмняват, че това e причината за все още заформящите се опашки. И припомнят, че и преди да започне ремонтът, се чакаше почти денонощие да минат границата. И питат: защо след 1 януари опашки на Дунав мост при Русе няма за леките автомобили, а само за тировете?

Визитата на Главчев също не успя да установи защо близо 200 камиона се струпват към края на деня по пътищата, които водят до русенския Дунав мост. Двамата придружаващи го министри – на регионалното развитие Виолета Коритарова и на транспорта Красимира Стоянова, тепърва ще анализират кога и по кое време на деня се случва струпването и не успяха да отговорят на редица журналистически въпроси.

Например:

Кога и за тировете ще се плаща онлайн такса за минаване на моста?

И защо това не е направено досега? Сдруженията на автомобилните превозвачи имат информация, че поне до средата на годината ще е така – Агенция Митници ще им събира парите на гише. Къде е Министерството на електронното управление? Къде са от “Информационно обслужване? Толкова ли е трудно да се внедри подобна система, още повече, че тя вече съществува за леките автомобили?

Министърът на регионалното развитие Виолета Коритарова не отговори ясно и кога ще бъде изградено отделно трасе за леките автомобили, платили вече таксата за преминаване на моста онлайн, за да не са в общата опашка и да преминават свободно.

Въобще, цялото поведение на служебния кабинет показва, че оставят на редовното правителство решението на проблемите със свободното преминаване на шенгенските граници. До тогава превозвачите ще трябва

да се примирят с виртуалните опашки на частния паркинг,

ако отново се случи струпване на камиони.

Сега кметът на Русе Пенчо Милков, който преди сам решаваше как да се преминава граничния пункт, търси съдействие от държавата. Милков отнесе много критики заради сключения през 2022 г. дългосрочен договор с фирмата “Тир Паркинг Русе” за предоставяне право на строеж на паркинг върху 116 дка общинска земя. И най-вече за заповедта всички камиони задължително да бъдат отбивани на този паркинг преди преминаването на границата, за да чакат ред на виртуална опашка – дигитална система, изработена от собственика на паркинга. Може получаването на номерче да не е платено, но пък спирането на паркинга се таксува с 15 лв. за български камиони и 50 лв. за чуждестранни – още едно безобразие, за което е сезирана Еврокомисията.

Целият този рекет две години се толерираше от МВР и пътна полиция, като предишни министри на вътрешните работи обясняваха, че нямат нищо общо с паркингите по границата. Така Калин Стоянов се дистанцираше и от безобразията на другия мост на Дунав – при Видин, където частен паркинг също рекетираше превозвачите. От 1 януари превозвачите казват, че там вече няма проблеми.

Тези дни кметът Милков и областният управител на Русе Драгомир Драганов призоваха служебния премиер Димитър Главчев

държавата да изработи и въведе собствена система за управление на трафика

в подстъпите към Дунав мост, за да не се вият опашки от тежкотоварните автомобили по булевардите на града.

В отговор на запитване на “Сега” стана ясно, че Агенция “Митници” работи по проект за управление на трафика, но той бил предназначен само за ГКПП на външните граници на ЕС и ще бъде внедрен пилотно в началото на следващата година.

Проверка показа, че още през октомври 2023 г. Агенция “Митници” е обявила обществена поръчка с предмет на дейност „Изграждане на системи за управление на трафика на ГКПП и за управление на опашките“ за близо 8.2 млн. лв. без ДДС, която е спечелена от “А1 България” през май 2024 г. Работата по тази поръчка обаче е започнала през октомври 2024 г. със срок на изпълнение 60 месеца.

Само няколко часа след визитата на Главчев на Дунав мост Русе над 50 камиона се струпаха в очакване да преминат границата. Те обаче бяха отбити край Бяла. Явно там ще се премести виртуалната опашка и там ще се намърдат новите частни паркинги, които да рекетират превозвачите. Защото поне още година и половина държавата ще се помайва с решението на проблема с бързото и безпроблемно преминаване на шенгенските граници.

Междувременно Румъния обяви, че е спечелила 2,5 млрд. евро от Европейската комисия за строеж на втори Дунав мост при Русе. Изпълнители на проекта ще бъдат румънски фирми. Очаква се строителството да започне през 2026 г., а съоръжението да заработи през 2030 г. Е, тогава сигурно превозвачите ще минават бързо тази шенгенска граница.

  • Нашата медия използва изображения създадени от Изкуствен Интелект.

Четете неудобните новини, които не можеме да поместим тук поради фашистка цензура в нашия ТЕЛЕГРАМ КАНАЛ.

Абонирайте се за нашия Телеграм канал: https://t.me/vestnikutro

Влизайте директно в сайта.

Споделяйте в профилите си, с приятели, в групите и в страниците. По този начин ще преодолеем ограниченията, а хората ще могат да достигнат до алтернативната гледна точка за събитията!?

#thesofiatimes #sofiadailymail

Continue Reading

БЪЛГАРИЯ

Синдикати и работодатели организират протести и блокади

Avatar photo

Published

on

By

Синдикатите и работодателите организират протести и блокади, ако не бъдат компенсирани за поскъпването на тока

Протести и блокади на магистрали и гранични пунктове ще предприемат синдикатите и работодателските организации, ако правителството не ги компенсира за скъпия ток.

В България има над 500 000 небитовите потребители, съобщи на пресконференция председателят на УС на Асоциацията на индустриалния капитал в България (АИКБ) Васил Велев и предупреди, че се подготвят протести, ако държвата не ги компенсира. Работодателите обясниха, че тези компенсации не са само за бизнеса, но и за над 6 милиона българи, тъй като значителното увеличение на цената на тока за небитовите абонати ще доведе до поскъпване на стоките и услугите и тази цена ще бъде платена от обикновения потребител.

Васил Велев припомни, че цената на електроенергията за битовите потребители бе повишена от Комисията за енергийно и водно регулиране (КЕВР) от 128 на 138 лева за мегаватчас на закрито заседание на 1 януари. За небитовите потребители обаче цената от 1 януари скочи от 180 на над 250 лева, като последните сделки на енергийната борса достигат 282-305 лева за мегаватчас. Това прави предприятията неконкурентоспособни, подчерта Велев и поиска компенсация от държавата, която повиши цената на електроенергията. Прогнозите са, че скъпата електроенергия ще доведе до фалити, ако държавата не всеме мерки.

„Ако това не се случи, на 15 януари, в 11.00 ч., с нашите партньори и членове, ще бъдем на протест в триъгълника на властта“, закани се председателят на УС на Асоциацията на индустриалния капитал в България. Работодателите настояват за запазване на настоящия праг от 180 лева за мегаватчас за небитовите потребители.

За да се избегнат спонтанни действия, като блокади на магистрали и гранични пунктове, социалните партньори, работодателските организации и синдикатите са предприели координирани усилия. Проведени са срещи със служебния министър на енергетиката, вицепремиера и министър на финансите. Предстоят още дискусии, включително с представители на парламентарните групи, както и още една среща със служебния министър на енергетиката, уточни Велев и предупреди, че ако няма решение, започват протести.

Механизмът за компенсации е от ключово значение не само за предприятията, но и за небитовите потребители като детски градини, училища, болници, храмове и музеи, които също изпитват трудности от високите цени.

Председателят на Комисията за енергийно и водно регулиране (КЕВР) беше извикан на изслушване в парламента кое е наложили покачването на цените. Иван Иванов призна, че непредвидени обстоятелства около енергийната криза в Украйна и повишеното потребление са наложили поскъпването на тока. „Цената за бита е свързана с прогнозната цена в регулаторния период. До 30 юни ние определяме прогнозната цена, но настъпиха непредвидени неща, рязка криза в Украйна през есента и цената расте нагоре“, каза Иванов по време на изслушването си в пленарна зала. Той трябваше да отговаря на въпроси на депутатите защо енергийният регулатор е качил цената на тока. „България, Гърция, Румъния, Унгария и Словакия бяха страните, които осигуриха тези доставки на пазарни цени“, добави той. По думите му чисто технологично не е било възможно да се включат с доставки за Украйна страните на запад от Унгария.

„Това повиши пазарната цена и от 1 януари ние сме длъжни да отчетем реалните стойности в изминалите 6 месеца. Цялата методика е открита. Повишението се дължи преди всичко на тези дружества“, заяви той, като обвини и разходите на АЕЦ „Козлодуй“ и ТЕЦ „Марица Изток 2“ за новите цени. Двете държавни дружества обаче не са искали покачване на цените, отрече аргументите му министърът на енергетиката Владимир Малинов.

  • Нашата медия използва изображения създадени от Изкуствен Интелект.

Четете неудобните новини, които не можеме да поместим тук поради фашистка цензура в нашия ТЕЛЕГРАМ КАНАЛ.

Абонирайте се за нашия Телеграм канал: https://t.me/vestnikutro

Влизайте директно в сайта.

Споделяйте в профилите си, с приятели, в групите и в страниците. По този начин ще преодолеем ограниченията, а хората ще могат да достигнат до алтернативната гледна точка за събитията!?

#thesofiatimes #sofiadailymail

Continue Reading

БЪЛГАРИЯ

Пазарът на имоти полудя. Невижан интерес към тези градове

Avatar photo

Published

on

By

Реализирани са повече сделки с имоти както в най-големите градове на страната

Невиждано покачване на продажбите на жилищни имоти в големите градове на страната. Сделките с апартаменти и къщи в София се увеличиха с над 32% в периода от октомври до декември 2024 г. спрямо предходното тримесечие, показват данни на Агенцията по вписванията.

През четвъртото тримесечие на миналата година в столицата са регистрирани 10 441 сделки с имоти, при 7879 продажби през предходното тримесечие. Сериозно увеличение на покупките има и в другите големи градове на страната.

По принцип четвъртото тримесечие на годината е най-добро за пазара на имоти и миналата година не прави изключение. Регистрираните покупки на къщи и апартаменти от октомври до декември в цялата страна са 60 429, показват данни на Агенцията по вписвания. Това е ръст с 11,6% спрямо предходното тримесечие.

Реализирани са повече сделки с имоти както в най-големите градове на страната, така и в редица по-малки населени места. Това показва, че има търсене не само на апартаменти в най-големите градове, а и на селски и ваканционни имоти. Редица хора в по-малките градове също купуват имоти, защото искат да живеят в по-хубав дом или да инвестират парите си и да ги предпазят от инфлацията.

Общо в шестте най-големи града в страната – София, Пловдив, Варна, Бургас, Русе и Стара Загора регистрираните продажби на имоти през четвъртото тримесечие на миналата година са 23 760. Това е с над 18% повече спрямо предходното тримесечие.

От тези шест града най-голям е ръстът на сделките в София. На второ място е Варна, където увеличението на продажбите е с 14,7%, а на трето място е Русе с ръст от 13,3% спрямо предходното тримесечие. В Пловдив увеличението на сделките е с 10,7%, в Стара Загора е с 5,3%, а в Бургас има спад с 2%.

Ако от общия брой на сделките с имоти в страната извадим данните за шестте най-големи града, също има ръст на реализираните продажби през четвъртото тримесечие на миналата година. Регистрираните в тези населени места сделки са 36 669, което е със 7,6% повече спрямо предходното тримесечие.

Покупките на селски къщи и ваканционни имоти нараснаха след пандемията, като тази тенденция продължава и досега. Причините за това са много. От една страна хората разбраха предимствата да имат втори дом по-близо до природата, където винаги могат да отидат със семейството си. Много хора, които могат да работят дистанционно, предпочетоха да се отдалечат от големите градове.

А освен това покупката на къща е чудесна инвестиция. При високата инфлация и ниските лихви по депозитите в банките много хора решават да спасят парите си като ги вложат в имот. Ако нямат достатъчно налични пари за покупка на хубав апартамент в голям град, взимат и банков кредит или се насочват към имот в по-малко населено място, където цените са по-ниски.

Най-голям ръст на сделките с имоти е регистриран в службата по вписванията в Ивайловград. За едно тримесечие там са вписани 54 продажби на имоти, което е с 50% повече спрямо предходното тримесечие. Природата в района на Ивайловград е хубава, а предимство за града е, че е близо до границата с Гърция. В района имоти купуват и хора, които са изкарали пари от работа в чужбина и искат да ги инвестират.

В топ три на населените места по ръст на сделките влизат Брезник и Оряхово. За едно тримесечие в службата по вписванията в Брезник са регистрирани 106 продажби, което е с над 47% повече спрямо предходното тримесечие, показват данните на Агенцията по вписвания. Близостта на Брезник до София е основната причина за ръста на сделките. В Оряхово за три месеца продажбите са 177, което е с 40% повече спрямо предходното тримесечие.

На четвърто място по ръст на сделките е службата по вписвания в Самоков. Регистрираните сделки там са 306, което е увеличение с над 39% спрямо предходното тримесечие. Развитието на района като туристическа дестинация увеличава интереса към покупката на имоти. Топ пет се допълва от службата по вписванията в Харманли, където сделките са 262, а ръстът е с близо 38%. В района много имоти купуват кора, които са изкарали парите си от работа в чужбина.

Сред другите служби по вписванията, които е добре да бъдат отбелязани, са Девин (122 сделки и 34% ръст спрямо предходното тримесечие), Радомир (420 продажби, +33,3%), Трън (56 сделки, +33,3%), Асеновград (624 продажби, +33,2%), Сандански (344 сделки, +32,3%), Перник (675 продажби, +31,3%), Бяла Слатина (260 сделки, +31,3%) и Разлог (955 продажби, +31,2%). Има голяма разлика по отношение на движението на пазара на имоти в различните градове на страната. В 37 от всичките 113 служби по вписванията регистрираните сделки с имоти нарастват с над 20 на сто.

  • Нашата медия използва изображения създадени от Изкуствен Интелект.

Четете неудобните новини, които не можеме да поместим тук поради фашистка цензура в нашия ТЕЛЕГРАМ КАНАЛ.

Абонирайте се за нашия Телеграм канал: https://t.me/vestnikutro

Влизайте директно в сайта.

Споделяйте в профилите си, с приятели, в групите и в страниците. По този начин ще преодолеем ограниченията, а хората ще могат да достигнат до алтернативната гледна точка за събитията!?

#thesofiatimes #sofiadailymail

Continue Reading

БЪЛГАРИЯ

БЪЛГАРИЯ21 hours ago

Сухопътният Шенген ни свари неподготвени

Неочаквано бързото отваряне на границите с Румъния и Гърция изненада държава, община и частни интереси Заведи премиер или министър на...

БЪЛГАРИЯ2 weeks ago

Синдикати и работодатели организират протести и блокади

Синдикатите и работодателите организират протести и блокади, ако не бъдат компенсирани за поскъпването на тока Протести и блокади на магистрали...

БЪЛГАРИЯ2 weeks ago

Пазарът на имоти полудя. Невижан интерес към тези градове

Реализирани са повече сделки с имоти както в най-големите градове на страната Невиждано покачване на продажбите на жилищни имоти в...

БЪЛГАРИЯ2 weeks ago

Костадинов подкрепя Тръмп за Канада и Панамския канал, иска Македония и Южна Бесарабия към България

С публикация в социалната мрежа лидерът на “Възраждане” Костадин Костадинов прикани българското правителство да предяви своите претенции към Южна Бесарабия....

БЪЛГАРИЯ2 weeks ago

„Шенген, Менген – йок“: Пълна лудница по границите

С подновяването на ремонта на Дунав мост при Русе отново се образуваха опашки от тирове Въпреки че страната ни е...

СВЯТ

СВЯТ8 hours ago

Мрежата на Сорос се финансира от бюджета на ЕС

Орбан: Мрежата на Сорос се финансира от бюджета на ЕС. Брюксел е в джоба му. Не можем да толерираме това...

СВЯТ21 hours ago

Голяма част от световния елит, включително и руския, си отива.

Баширов: С Байдън голяма част от световния елит, включително и руския, си отива. Киев и Лондон може да готвят провокации...

СВЯТ21 hours ago

Тръмп спира измамата с ветрогенераторите

Тръмп обяви, че ще спре строежа на ветрогенератори, защото са „екологична и икономическа катастрофа“ Новоизбраният президент Доналд Тръмп обяви, че...

СВЯТ1 day ago

Сорос се окопава в Европа, ще ни трови живота

Сорос и съюзниците му загубиха битката в Америка и се окопаха в Европа – Орбан Изборната победа на новоизбрания президент...

СВЯТ1 day ago

Бил Гейтс също се пребядиса

Бил Гейтс – от критик на Тръмп до негов „възторжен“ почитател: “Развълнува ме” Бил Гейтс, милиардерът и отявлен защитник на...

Най Четени