СВЯТ
💼ЕВРОПРЪТ ЗА АРМЕНИЯ, МОЛДОВА, УКРАЙНА И … НАС …
💸Армения аха да се похвали с евроизбор, подир глупотевините и прас с китка в главата.
Обещаха им 50 милиона евро за харчелък, но се натресоха на санкции. Малцина знаят, че след Нидерландия, Армения лидерства в производството на цветя.
И праведният европът им коства … СЕГА ВНИМАНИЕ! Изнасят за Украйна 9 500 бройки. За Молдова – 5 500. Но вече няма да могат да изнасят за Русия (свърши се със сигурност) – 100 000 000 (100 милиона). Е, имат си 50 милиона за харчелък.

🤫Украйна и Молдова. Тук всичко е казано. Освен, че излезе едно 60-годишно словенско пате Марта Кос (на 28 юни – на 61) и им рече, след решението по отваряне на преговори за присъдиняване: “Някой ден ще ви приемем поизмрели, но от 5 до 20 години няма да имате право на вето, т.е. – няма да имате думата … Да мъцнете дори …”
🤔ЗАЩО И НИЕ ЛИ?
🧨Защото затрихме диктаторска позиция в енергетиката срещу пари за харчелък.
🧨Защото затрихме световно признати български индустриални експортни сектори (електро и мотокари в 110 страни и химическа диктатура например), включително ултрависокотехнологични направления.

🧨Защото помляхме диктатурата в конкретни сектори на селското стопанство (втори в света по производството на ябълки, например). Срещу пари за харчелък и дълбоко гърло.
🧨Защото детонирахме и попиляхме диктатура в световно признати експортни сектори на леката промишленост (тютюн например).
🧨Защото разковахме високотехнологична военна промишленост (всички експортни сектори са овладени, Кинтекс унищожен).
✍️Като международник ще допълня.
⛔️5 години рестрикция от така братска Германия за свободно движение на работна сила.
⛔️5 години рестрикция в същото направление от Обединеното кралство, удължена с още 2 години.
⛔️Не 5, не 10, не 15 години дори …, а почти 20 изминаха, докато ни отвориха Шенгенското пространство. Е … разпиляха ни банковата система. Без пари за харчелък. Единствено – нов дълг!
🤝Някой ден може и да приемат Украйна и Молдова. Армения дори. Вероятно няма да съм жив.
🤕Но не съм убеден, че Европейският съюз ще го има, докато Молдова и Украйна се сдобият с право да мъцнат.
Но те вече са отворени пазари за картелите. Изпразнете джобовете!
NB. Помните ли? Прогнозата от втората половина на 80-те.
НЕОГЛОБАЛИЗЪМ И НЕОИМПЕРИАЛИЗЪМ!
СВЯТ
Върховният лидер на Иран Хаменей не харесва меморандума
Интересно 😃 Върховният лидер на Иран Хаменей не харесва меморандума за разбирателство между САЩ и Иран.
Но той казва, че е бил убеден да го приеме от иранския президент Пезешкиан, който ще поеме пълна отговорност за него.
„По принцип имах различно мнение.“
„Президентът настоя и тъй като той изрично пое отговорност за договора, аз дадох разрешение за него.“

-> В Иран определено има сили, които бяха готови да отидат по-далеч в противопоставянето на САЩ. Упорството и жертвоготовността на тези хора (много лидери загинаха, не се криха и не клекнаха) е гаранция за бъдещето на този народ. Респект!
-> Дано да видим и у нас нещо такова…
Пълното заявление на Моджтаба Хаменей:
В името на Бог, Най-Състрадателния, Най-Милосърдния
Страстната и лоялна нация Иран,
Както бяхте информирани, между президентите на Иран и Америка беше подписан меморандум за разбирателство. По пътя към достигане на този етап, участващите длъжностни лица положиха големи усилия от загриженост и с добри намерения. Разбира се, американският президент, от отчаяние, използва различни форми на влияние, за да постигне това.

‼️ По принцип имах различно мнение.
Въпреки това, поради ангажимента (настояването), който уважаемият президент, като ръководител на Висшия съвет за национална сигурност, ми даде от свое име и от името на другите членове относно защитата на правата на иранската нация и Фронта на съпротивата, и тъй като изрично пое отговорност за това, аз издадох разрешение за това.
Той също така ясно заяви, че ако американската страна се стреми да отправи прекомерни искания, тя няма да им се подчини. От този момент ние; тоест вие, гордата нация, и този смирен слуга; ще очакваме изпълнението на посочените условия.

Очевидно е обаче, че личните преговори, които ще се проведат в бъдеще, не означават приемане на гледната точка на врага. Надяваме се, че благословените молитви на нашия Учител (нека Всемогъщият Бог ускори повторното му появяване) ще донесат всякаква божествена помощ и победи за почтения народ на Иран.
Мир на вас и Божията милост и благословия.
СВЯТ
САЩ: Съюзниците ни в НАТО изложиха синовете и дъщерите на Америка на риск
Американският министър на отбраната Пийт Хегсет разкритикува днес съюзниците от НАТО на срещата на министрите на отбраната на страните от Алианса в Брюксел.
Хегсет обяви и шестмесечен процес по преосмисляне от страна на Пентагона на начина, по който са разположени американските сили в Европа, като резултатите ще зависят от това колко бързо страните членки на НАТО ще поемат отговорност за собствената си сигурност.
“Ще има истинско преосмисляне. Целта му ще бъде да се гарантира, че НАТО се движи бързо и необратимо към това Европа да играе водеща роля, да поеме основната отговорност за отбраната на Европа”, каза американският министър на своите колеги министри в Брюксел.
Хегсет разкритикува съюзници от Европа за това, че не са предоставили достъп до базите си на американските сили за атаки срещу Иран, като нарече тези решения “срамни”.
“Тези съюзници изложиха синовете и дъщерите на Америка, нашите синове и дъщери, на риск, като им отказаха очаквания достъп”, каза той.
Хегсет каза, че съюзниците на Америка в Европа трябва да застанат начело на отбраната на собствения си континент.
На срещата на министрите на отбраната от НАТО той призова за преосмисляне на Алианса и за превръщането му в организация, която може да сдържа всяка заплаха.
Твърде дълго време НАТО беше само на хартия и в еднопосочна улица, приключваме с това, категоричен бе американският министър.
Някои съюзници вече са на път да постигнат 5 процента разходи от БВП за отбрана, но не можем да игнорираме факта, че някои се бавят.
Америка не може да плаща повече за отбраната на НАТО от съюзниците, каза още Пийт Хегсет.
СВЯТ
Иран и САЩ май подписаха нещо, американците пак заплашват
„Послание от един силен Иран“: Първи коментар от Техеран на официалното подписване на споразумението.
Иранският президент Масуд Пезешкиан коментира подписването на „историческо“ споразумение със САЩ за прекратяване на войната. Договорът отваря път към преговори за окончателно уреждане на конфликта.
„Това е исторически документ и послание от един силен Иран: мирът ще бъде постигнат в условията на взаимно уважение“, заяви Пезешкиан в публикация в социалните мрежи.

Към нея е приложено и изображение на документа, подписан от него, американския президент Доналд Тръмп и пакистанския премиер Шехбаз Шариф, който е бил посредник между двете страни.
Споразумението идва броени дни след като Върховният съвет за национална сигурност на Иран подкрепи „пътя на диалога“ със САЩ. През последните месеци Пезешкиан последователно заявяваше, че Техеран не търси война и е готов за край на конфликта, ако получи гаранции срещу бъдеща агресия.
Пробивът в отношенията е постигнат на фона на изострена реторика от американска страна. През май президентът Доналд Тръмп отхвърли ядрената сделка, сключена от администрацията на Барак Обама, и дори заплаши Иран с унищожение при провал на преговорите.

Пътят до споразумението беше белязан от противоречиви сигнали. В началото на април Иран отхвърли преговори със САЩ, но по-късно се появи информация за възможен нов кръг разговори в пакистанската столица Исламабад.
-
ВОЙНА3 months ago„Другия път да не започват война срещу Русия“
-
КОНСПИРАЦИЯ3 months agoВтората по големина нефтена рафинерия в САЩ бе взривена в Тексас!
-
ИМОТИ3 months agoИмотният пазар в България влиза в плато: Брокери предупреждават за тежка икономическа криза
-
ВОЙНА3 months agoИран отхвърли примирие, засилва натиска срещу САЩ







